tymdejvid.cz

Kdo jsme ?

Jsme nadšená jihočeská běžecká skupina, která byla založená 28. května 2019 a věnuje se hlavně běhání… Když neběháme, tak chodíme do přírody na turistické výlety, jezdíme na kole či plaveme. Zkrátka jsme lidi všech možných věkových kategorií se sportovní vášní, ale běh je … prostě náš život.

Jak náš klub #tymdejvid vznikl?

Psal se rok 2019 a David Vaš zažil jedno z nejlepších běžeckých období ve svém životě. Tři měsíce strávené v Keni se točily jen kolem běhání. Bylo to tak nádherný, že se v něm zrodila myšlenka sdílet toto nadšení i s někým jiným. Sice už dříve proběhly nějaké tréninky pro běžecké nadšence, ale vždy pod hlavičkou někoho jiného (Rozběháme Česko, Triexpert, …). První trénink byl už dokonce v srpnu 2016, ale něco tomu stále chybělo. Lidé se sešli a zase rozešli a už se třeba vůbec neviděli.
Mít stejné společné zážitky, radosti i trápení, ale hlavně nebýt na to sám a být s podobně naladěnými lidmi a potkávat se s nimi – to byla ta hlodající myšlenka.
Anebo dokonce založit tým, ve kterém by se šlo o to všechno podělit a prožívat to společně, ať už na závodech, běžeckých kempech nebo prostě třeba v sobotním ranním výklusu. Ale vše to bylo zatím pouze v hlavě Davida.
Ten po návratu z Afriky cílil na Pražský půlmaraton a na Pražský maraton. A tam si také zaběhl dodnes platné osobní rekordy (Půlmaraton 1:07:42 a Maraton 2:23:03). Bylo to tak super běžecké období, že když se vrátil zpět do Českých Budějovic, padlo rozhodnutí uspořádat první běžecký kemp – na Šumavském Zadově.
A právě na Zadově se utvořila skvělá parta lidi a Davidův sen se přiblížil realitě. To běžecké fluidum zafungovalo a zrodila se skupina. Chybělo jen dát jí jméno. Padaly různé návrhy až se objevil Dejvid tým, ze kterého už byl kousek k finálnímu – Tým Dejvid. K tomu jsme přidali už jen „hastag“, který nám pomohl klestit cestu po cestách internetu, a tak vznikl název #tymdejvid.
A první oficiální trénink nového Týmu proběhl (a to doslova 😊) 3. června 2019, po budějovickém půlmaratonu. A tak se Tým „rozběhl“ a má spousty společných prožitých chvil… a to nejen při běhání …

Odkaz na Instagram – Zadov první běžecký kemp

Zde si můžete přečíst celý příběh Davida Vaše

Běh mne pohltil natolik, že jsem strávil celkem 2 roky života v Keni a Etiopii, abych mohl trénovat s těmi nejlepšími běžci planety. Z hobíka se během několika let stal poloprofesionál a certifikovaný trenér kondičního běhu. Své zkušenosti chci předávat své skupině #tymdejvid a ostatním běžcům.

Tak pojďte si přečíst mojí cestu k běhání.