tymdejvid.cz

1.ročník – Okolo Muňáku 2023

Uběhl rok a třetí zářijová neděle začala v Municích celkem nenápadně. Mlha to trochu schovala, ale po celé osmikilometrové trase kolem Munického rybníka už od včerejška povlávaly na větvích pásky značící nějakou akci. To samé v podobě natažených pásek a vysečených pruhů trávy na návsi v Municích.

A že se něco děje bylo znát už od sedmé hodiny ranní. A jak mlha ustupovala, bylo více a více vidět, jak na návsi rostou velké stany se stoly a lavicemi, stánky s občerstvením nebo službami, nafukovací monstra – skákací hrad-kráva a velká brána, a spousty dalších a dalších věcí potřebných pro uskutečnění dalšího ročníku běžeckých závodů – závodů Okolo Muňáku.

Slunce už docela vítězilo nad mlhou, když se začali scházet první nedočkavci, natěšenci i zvědavci. A hlavně – malí i velcí sportovci – běžci.

Už tvořící se fronta u registrací dávala tušit znatelné navýšení loňských počtů. No málem nám nestačily startovní čísla a čipy – místo loňských 82 dětských závodníků jich bylo letos 140 a v dospělé kategorii ze 70 na 113.

No to už byla pořádná masa běžců. Taky se nám dětské závody trochu natáhly, ale bylo úžasné vidět ty rozzářené obličeje a snahu co nejrychleji proběhnout svou trasu. Sice se objevily sem tam i slzičky, ale ty zaplašila krásná dřevěná medaile, kterou každý malý běžec v cíli dostal. No byla to mega porce emocí. Protože v duchu hesla „Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“ se každý statečně popral se svou vzdáleností. A to štěstí, když se ještě umístil mezi prvními třemi. To pak byl pyšný nejen sám běžec, ale i lecjaká maminka či tatínek, nebo dědeček s babičkou.

Na dospěláckou kategorii mužů i žen byla letos vypsána dvoutisícová prémie za překonání loňských nejlepších časů. Což byla teda výzva. A výzvy se mají prý pokořit, což za muže předvedl Pavel Brlica a v ženách Valerie Soukupová, kteří se minimálně do dalšího ročníku stali králem a královnou tratě.

Ale myslím, že si tuhle parádní, a dnes krásně prosluněnou, trať dnes užil každý. Počasí nám letos přálo a trať kolem rybníka ve stínu stromových velikánů byla rychlá příjemná.

A pokud se někdo neumístil ve své kategorii na bedně, mohla mu náladu ještě vylepšit opravdu bohatá tombola.

A pokud náhodou ani to nevyšlo, dobré občerstvení v podobě pivka či limonády a klobásky nebo vaflí, anebo jen tak dobré kávičky s buchtou nebo makronkama, přispěly k parádní pohodě dnešního dne.

Já jsem si letos vyzkoušel trochu jinou stránku běžeckého závodu a jako pořadatel nahlédl za oponu tohoto „podniku“. A můžu říct, že to zákulisí je větší než fotbalový stadion a je to teda masakr. Několikatýdenní masakr se sobotní generálkou a nedělním dvanáctihodinovým kolotočem. Ale nádherný masakr, protože ta práce dokonalého soukolí pořadatelského týmu vyústila v tenhle super běžecký den. A já do toho zkušeného soukolí myslím zdárně zapad a točil se celý den tak, jako bych ten Muňák běžel desetkrát. Ale točil jsem se rád, protože výsledek v podobě radostí, nadšení a spokojenosti to bohatě vyvážil.

Myslím, že můžeme všichni směle říct, že se 1. ročník Běhu okolo Muničáku skvěle podařil.

Určitě se našlo pár věcí, co by se dalo zlepšit … – protože to máte, jak praví klasik: stany, lavice, stoly, startovní čísla, špendlíky, poháry, medaile, diplomy, ceny, odměny v tombole, výstražné značky a spoustu šipek a nápisů, kovové zábrany, kužele, igelitové pásky, kabely a prodlužky, startovní brána, reklamy sponzorů, pivo, klobásy, káva, limonáda, vafle, makronky, buchty, banány, pomeranče, jablka, a k tomu nezbytné tojtojky, časomíra, mikrofon a reprobedny, stupně vítězů, vodičské koloběžky, a … a … a hodiny a hodiny příprav, ale i uklízení, …

Můžeme zapřemýšlet, poučit se, a aspoň to příště bude zase trochu jiné. Lepší!!!

#tymdejvid prostě dál JEDE a přináší radost nejen sobě. A tak za rok zase AHOJ!

VŠEM MOC DĚKUJEME !!! A TĚŠÍME SE 15.ZÁŘÍ 2024 NA 2.ROČNÍKU OKOLO MUŇÁKU

Odkaz na fotogalerie: Standa Hladík FOTO a Veronika Neubauerová FOTO

Odkaz na oficiální video: Ondřej Kurčík MAGICPICTURES

Článek napsal náš 2.místopředseda spolku #tymdejvid Miroslav Votava

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *