image

Budvar BEER Míle

Myšlenka na realizaci závodu byla inspirovaná z Ameriky, kde se konají velké závody této pivní míle. Aktuální světový rekord drží Kanaďan Coley Bellemore a to časem 4:28. Jen pro představu, to je jeden atletický ovál 400 metrů za 67 vteřin !!! On běží celkem čtyři a v každém vypije jedno malé pivo... My jsme chtěli propojit národní pivovar Budějovický Budvar s naším během. Myšlenka přišla k realizaci vcelku rychle a ještě 10.prosince 2022 jsme tak uspořádali první zimní ročník.
Závod na pivní míli má jednoduchá pravidla, atletický ovál má 400 metrů a jedna míle je přesně 1,760 yardu, tedy 1,609 kilometrů, 4 okruhy...
Běžec po startu vypije třetinku lahvového piva Budvar, odhodí do předem připravené nádoby a běží okruh 400m. Následně bere další láhev a pije, opět odhodí a běží do druhého okruhu. Takto opakuje třetí a čtvrtý okruh. Po vypití posledního čtvrtého piva běží se vším úsilím co mu zbylo do cíle závodu. Závody štafet jsou podobně, jen s tím že každý běží svůj 400m dlouhý úsek. Jedna štafeta se skládá ze 4 běžců.

image